30 حمل 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

به گزارش خبرگزاری فرهنگ، هیات مدیره توییتر برای مقابله با پیشنهاد ایلان ماسک مدیرعامل تسلا مبنی بر خرید همه سهام این شرکت، دست به اقدام مقابله جویانه زده است.

بنا بر بیانیه روز جمعه ۱۵ آوریل توییتر، هیات مدیره این شرکت با استفاده از ضوابط آیین نامه ای، طرحی را به اجرا گذاشته است که برای مدت محدود به هیچ سهامداری اجازه مالکیت بیشتر از ۱۵ درصد سهام این شرکت را نمی دهد.

در این طرح به سهامداران خرد اجازه داده می شود سهام شرکت را با تخفیف خریداری کنند. هدف از این کار مقابله با تجمع سهام در دست یک نفر است.

به این طرح که «حقوق کوتاه مدت سهامداران» عنوان دارد، در اصطلاح بازارهای بورس در آمریکا «قرص سمی» گفته می شود.

هیات مدیره توییتر اجرای این طرح را به کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا اطلاع داده است.

ایلان ماسک پس از خریداری حدود ۱۰ درصد از سهام توییتر، به هیات مدیره آن پیشنهاد داده بود با پرداخت حدود ۴۳ میلیارد دالر، همه سهام توییتر را بخرد و آن را به یک شرکت خصوصی تبدیل کند.

طبق پیشنهاد ماسک او هر سهم توییتر را به قیمت ۵۴ دالر و ۲۰ سنت خریداری خواهد کرد که ۱۸ درصد بالاتر از قیمت روز چهارشنبه ۱۳ آوریل این شرکت است.

این پیشنهاد نگرانی هایی را در میان سهامداران توییتر به همراه داشت.

پیش تر اعلام شد که ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل شرکت تسلا بیش از ۴۰ میلیارد دالربرای خرید شبکه اجتماعی توییتر پیشنهاد داده است. این اقدام تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که ایلان ماسک به‌رغم آنکه بزرگترین سهامدار توییتر بود، داشتن کرسی در هیات مدیره توییتر را رد کرد. در صورتی که او عضو هیات مدیره می‌شد، نمی‌توانست بیش از ۱۵ درصد سهام توییتر را داشته باشد.

سهام توییتر پس از پیشنهاد ایلان ماسک، ۱۸ درصد افزایش پیدا کرد.

ایلان ماسک با داشتن ۲۱۹ میلیارد دالر، ثروتمندترین انسان جهان است و بیش از ۸۰ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد.

او قبلا درباره تغییراتی که می‌خواهد در این شبکه اجتماعی ایجاد کند، صریحا صحبت کرده بود.

ماسک گفته بود که توییتر به‌صورت فعلی رشد نخواهد کرد و باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

ایلان ماسک گفته بود چنانچه پیشنهاد او پذیرفته نشود در موقعیت خود به عنوان سهامدار تجدیدنظر خواهد کرد. او در حال حاضر کمی بیش از ۹ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد.

منبع: بی بی سی

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2882

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات