معرفی برندگان جوایز سینمای آسیا/ «دشت خاموش» با دست پر برگشت

316

پانزدهمین جوایز سینمای آسیای شب پیش برندگان خود را شناخت و جایزه بهترین فیلمبرداری را به مسعود امینی تیرانی برای فیلم «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی اهدا کرد.
امسال سه نامزد دیگر ایرانی در فهرست این جوایز حضور داشتند که شامل احمد بهرامی در بخش بهترین کارگردان نوظهور برای فیلم «دشت خاموش» و حسن حسندوست برای تدوین و روح الله زمانی برای بهترین بازیگر از فیلم «خورشید» بودند.
در این مراسم فیلم ژاپنی به کارگردانی کیوشی کوروساوا با عنوان «همسر جاسوس» که درامی درباره جنگ جهانی دوم است موفق به کسب ۳ جایزه شد و در حالی که به عنوان بهترین فیلم شناخته شد، جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی یو آ-اوی و بهترین طراحی صحنه را از آن خود کرد.
جایزه بهترین کارگردانی به ژنگ ییمو برای فیلم جدید وی «یک ثانیه» اهدا و از فیلم به عنوان نامه‌ای عاشفانه خطاب به سینما از ورای رویدادهای انقلاب فرهنگی چین یاد شد.
جایزه بهترین کارگردان نوظهور به هونگ اوی-جئونگ سازنده «صدای سکوت» از کره جنوبی رسید. یو آه-این بازیگر کره‌ای این فیلم که اجرایی بدون دیالوگ ارایه کرده نیز بهترین بازیگر مرد شناخته شد.
جایزه بهترین فیلمنامه به چایتانیا تامهانه برای درام موزیکال «مرید» از هند رسید و جایزه بهترین تدوین به لی یونگ یی برای فیلم «صخره نوردان» از چین اهدا شد.

ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

نوشتن نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید