3 سرطان 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

خبرگزاری فرهنگ، مژگان نظری مدیر اجرایی انتشارات آمو در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفتگو با خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا عنوان کرد: انتشارات آمو به طور تخصصی در حوزه شعر و ادبیات داستانی افغانستان در ایران فعالیت می‌کند.

او ادامه داد: امسال در کنار انتشارات آمو، انتشارات تاک با مدیریت محمدحسین محمدی از شاعران و نویسندگان افغانستان نیز در بخش ناشران خارجی نمایشگاه کتاب حاضر است.

مدیر اجرایی انتشارات آمو درباره چهره‌های شناخته‌شده افغانستان میان مخاطبان ایرانی گفت: چندتن از نویسندگان افغانستانی در ایران چهره‌های شناخته‌شده‌ای هستند و آثارشان میان مخاطبان و ناشران ایرانی پرطرفدار است، مانند محمدحسین محمدی که کتاب‌هایش مانند «تو هیچ گپ مَزن»، «انجیرهای سرخ مزار» و «پایان‌روز» چندین جایزه ادبی برده است. همچنین سیدضیا قاسمی که اشعار و ترانه‌های او حتی از رادیوهای ایرانی پخش می‌شود.

او اضافه کرد: همچنین میان مخاطبانی که به ما مراجعه می‌کنند آقایان جواد خاوری، عتیق رحیمی، خالد حسینی و… عزیزانی هستند که در ایران شناخته‌شده و پرمخاطب هستند.

مدیر اجرایی انتشارات آمو اظهار کرد: ما از سال ۹۴ تاکنون در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کنیم و در این مدت اکثر مراجعه‌کنندگان آثار افغانستان، ایرانی‌هایی هستند که با شناخت به غرفه ما می‌آیند. به جرات می‌گویم‌ که ۸۰ درصد خریداران ما ایرانیانی هستند که با شناخت کامل نسبت به ادبیات افغانستان به انتشارات مراجعه می‌کنند و ادبیات و نویسندگان افغانستان را می‌شناسند.

نظری در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در میان این بازدیدها یکسری همدلی‌ها نیز میان ما و مردم ایران به وجود آمد و مردم نسبت به اتفافات اخیر افغانستان که اتفاقات تلخی هستند، ابراز همدردی و تاسف می‌کنند.

 

منبع: صبا

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=3086

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات