30 حمل 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

به گزارش خبرگزاری فرهنگ به نقل از ورایتی، ران گاللا عکاس پاپارازی مستقل آمریکایی که پیشگام هنر جنجالی تصویرسازی صادقانه از سلبریتی‌ها بود روز شنبه ۳۰ آوریل در خانه‌اش در مونت‌ویل نیوجرسی، در ۹۱ سالگی درگذشت.

ران گاللا عکاس مستقلی بود که بی‌وقفه ژاکلین کندی اوناسیس را تعقیب می کرد تا اینکه قاضی، او را از گرفتن عکس از این شخصیت منع کرد، گاللا زمانی هم مارلون براندو را آنقدر تعقیب کرد که ستاره «پدرخوانده» فک و ۵ دندان این عکاس را شکست. این عکاس آمریکایی چه خوب، چه بد به تعریفی که امروز در فرهنگ دنیا از افراد مشهور می شود، کمک کرد.

گاللا در سال ۱۹۷۲ به دلیل شکایت اوناسیس به دادگاه رفت و قاضی اعلام کرد که او باید ۲۵ فوت از اوناسیس و ۳۰ فوت از فرزندان بیوه رییس جمهوری اسبق آمریکا فاصله داشته باشد. این عکاس بارها البته این دستور را نقض کرد، اما در نهایت در سال ۱۹۸۱، زمانی که یک قاضی تهدیدش کرد در صورت رعایت نکردن این دستور به مدت ۶۰ سال به زندان خواهد افتاد، تعقیب بانوی اول اسبق آمریکا را برای همیشه متوقف کرد.

این عکاس آمریکایی در دوران زندگی اش ۲۲ کتاب منتشر کرد که برخی از آنها به چهره های شاخصی مانند اوناسیس، دونالد ترامپ، اندی وارهول و مایکل جکسون اختصاص داشته شد.

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2967

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات