30 حمل 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

سازمان هنری رسانه‌ای اوج ۶ اثر مستند در حوزه مسائل افغانستان را برای پخش از تلویزیون تولید و آماده نمایش کرده است.

مستند‌های «۲۰ سال»، «خانه کابل»، «مدیر مدرسه»، «نظیفه»، «اوستا قاسم» و «شیرین و عالم» از محصولات این سازمان به زودی روانه آنتن تلویزیون خواهد شد.

مستند «۲۰ سال» به کارگردانی و تهیه کنندگی وحید فراهانی به نقش آمریکا در کشور افغانستان می‌پردازد. «۲۰ سال» مجموعه مستندی در حوزه افغانستان است که در حال آماده شدن است.

مستند «خانه کابل» به کارگردانی و تهیه کنندگی مسعود کارگر از تولیدات «اومافیلم» است که به ماجرای راه اندازی یک رستوران توسط یک خانواده افغانستانی در ایران می‌پردازد.

«نظیفه» به کارگردانی محمد صفا و تهیه کنندگی سید جمال عودسیمین داستان یک پرستار افغانستانی را روایت می‌کند که در یکی از شفاخانه های ایران مشغول فعالیت است و در روز‌های سخت کرونا هم برای کمک به بیماران داوطلب می‌شود.

مستند «اوستا قاسم» نیز از محصولات «اومافیلم» درباره یک مخترع افغانستانی است که با طرح ایده‌ای در یکی از کارخانه‌های ایران به کارگران کمک شایانی می‌کند.

«شیرین و عالم» به کارگردانی ماریا ماوتی و تهیه کنندگی مهدیه سادات محور بخشی از مجموعه مستند «پا به ماه» است که ماجرای یک زوج افغانستانی را روایت می‌کند که پس از گذشت سال‌ها باردار می‌شوند.

این مستند‌ها به زودی رونمایی و از تلویزیون و پلتفرم‌های اینترنتی پخش می‌شود.

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=1804

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات