زندگی در افغانستان، نقاشی های دختر افغان از کانادا

440

یلدا یعقوبی که یک دختر افغان در کانادا است که توانسته با نقاشی دیجیتال، تصویری از زندگی مردم در حکومت طالبان را نمایش بدهد.

یعقوبی در کارهای هنری خود بیشتر به مشکلات و ناهنجاری‌هایی که در جامعه به وجود میاید می‌پردازد و هر افغان با دیدن این تصاویر به عمق مطلب رفته و این تصاویر را به‌خوبی درک می‌کنند.

یعقوبی گفت: قطعات کمیک در مورد طالبان و غیرنظامیان افغان به من الهام بخشید تا قدرت غیرنظامیان افغان و ضعف و پایان قدرت طالبان بر افغانستان و غیرنظامیان را نشان دهم.

من می‌خواهم از این طریق به طالبان پیام دهم که غیرنظامیان افغان با نیروهای نظامی این کشور کار می‌کنند و ازاین‌پس اجازه نمی‌دهند آن‌ها حکومت کنند و افغانستان را خراب کنند. زمان آن‌ها به‌زودی تمام می‌شود.

به‌ویژه زنان و دختران افغان نمی‌خواهند همان نوع خشونت را که سال‌ها قبل متحمل شده‌اند ببینند و تحمل کنند. آن‌ها می‌خواهند برای پایان دادن به این خشونت‌ها در کنار مردان افغان در مقابل طالبان مبارزه کنند و ازاین‌پس خود و کشورشان را از آن‌ها در امان نگه‌دارند تا صلح‌آمیز زندگی کنند. زنان افغان دیگر نمی‌خواهند که برقع بخشی از زندگی روزمره آن‌ها باشد و آن‌ها نیز می‌خواهند آن را پایان دهند.

و کمیک‌های دیگر بر اساس مسائل روزمره افغانستان است ازجمله مشکل بی‌برقی کشور که ربط مستقیم به حضور طالبان دارد.

و در کل هدف اصلی کارهای هنری من حمایتی از صلح افغانستان و حمایت از حقوق زنان افغان است.

 

نوشتن نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید