دانشگاه الزهرای تهران 50 بورسیه تحصیلی را به دانش آموزان مکتب سیدالشهدا اختصاص داد

359

تهران – ایرنا – هیئت رئیسه دانشگاه الزهرا (س) در راستای اعتلای جایگاه زنان مسلمان و نیز حمایت از تحصیل دختران افغانستانی، طرح اختصاص ۵۰ بورسیه برای تحصیل دختران افغان در این دانشگاه را تصویب کرد.

به گزارش ایرنا،این طرح در پی انفجار خونین دبیرستان دخترانه سیدالشهداء (ع) در کابل افغانستان از سوی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه الزهرا(س) در راستای تحقق چشم انداز و ماموریت دانشگاه جهت تربیت زنان فرهیخته، توانمند و تاثیرگذار و اعتلای جایگاه زنان به ویژه زنان مسلمان افغانستان تصویب شده است.
بر اساس این گزارش، تعداد ۲۵ بورس با نام “بورسیه زنان فرهیخته” برای دختران دانش آموخته مدرسه سیدالشهداء در تمامی رشته های موجود در دانشگاه الزهرا و ۵ بورس ویژه دیگر با نام “بورسیه مریم میرزاخانی” به متقاضیان تحصیل در رشته ریاضی اختصاص یافته است.
مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان نیز همچنین در سخنانی ضمن حمایت از این ابتکار و نگاه بشر دوستانه دانشگاه الزهرا(س) اعلام کرد: بدین منظور ۲۵ بورسه نیز از طریق وزارت علوم در اختیار دانشگاه الزهراء قرار خواهد گرفت.
براساس اعلام دانشگاه الزهرا(س)، به این ترتیب ۵۰ بورسیه به دانش آموزان و دانش آموختگان مدرسه سیدالشهدای کابل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همه رشته های دانشگاه الزهرا و ۵ بورسیه به نام مریم میرزاخانی مخصوص تحصیل در رشته ریاضی این دانشگاه اختصاص یافته است

نوشتن نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید