28 سرطان 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

به گزارش خبرگزاری فرهنگ  به نقل از فیگارو، جی . کی .رولینگ رمان‌نویس مشهور انگلیسی در توییتر خود از طریق بنیاد لوموس برای کمک به هزاران کودکی که در یتیم خانه‌های اوکراین گرفتار شده‌اند، درخواست کمک مالی کرد.

جی کی رولینگ که رمان معروف کودکانه «هری پاتر» را نوشته است برای کمک به کودکانی که در یتیم خانه‌های اوکراین گرفتار شده‌اند درخواست کمک مالی کرد و قول داد تا یک میلیون پوند جمع آوری کند.

این رمان‌نویس از طریق بنیاد لوموس؛ جایی که او در سال ۲۰۰۵ آن را تاسیس کرد و در حال حاضر در حال جمع‌آوری بودجه برای تهیه غذا، کیت‌های بهداشتی و بسته‌های پزشکی برای افراد آسیب‌دیده از بحران انسانی است. این درخواست را مطرح کرد.

رولینگ با تشکر از اهداکنندگان در شبکه اجتماعی نوشت: من شخصا تا سقف یک میلیون پوند (نزدیک به ۱٫۲ میلیون یورو) به این درخواست کمک خواهم کرد.

بنیاد لوموس در وب سایت خود توضیح داده است که در منطقه ژیتومیر در غرب پایتخت کی‌یف، منطقه ای که قبل از حمله روسیه، بیش از ۱۵۰۰ کودک در یتیم خانه های آن جا بودند،کار می کند.

لوموس تاکید کرد حدود یکصد هزار کودک در موسسات کشور اوکراین زندگی می کنند. این بنیاد که می خواهد به کودکان آواره و آسیب دیده از جنگ و درگیری کمک کند، هشدار داد: تهاجم نیروهای روسی به این معنی است که اکنون کودکان بیشتری در خطر هستند.

 

    لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2674

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    آخرین مقالات