2 حوت 1402

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

اولین فیلمی که علیم خان کارگردانی کرده یعنی «پس از عشق» بیشترین جوایز را از جوایز فیلم مستقل بریتانیا (بیفتا) ۲۰۲۱ دریافت کرد.

این فیلم که درباره بیوه مسلمانی است که پس از درگذشت شوهرش به اسرار زندگی وی پی می‌برد، موفق شد تا ۶ جایزه را در مراسمی که شب پیش برگزار شد از آن خود کند. بهترین فیلم مستقل بریتانیایی از جمله این جوایز بود. «پس از عشق» همچنین جایزه بهترین کارگردانی، بهترین کارگردان اول و بهترین فیلمنامه را نیز برای علیم خان برد و جایزه بهترین بازیگر زن را جونا اسکانلن و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را تالید آریس از این فیلم دریافت کردند.

علیم خان نویسنده و کارگردان بریتانیایی از پدری پاکستانی و مادری بریتانیایی است و اولین بار با فیلم کوتاه «۳ برادر» نامزدی بفتا را به دست آورد و به عنوان ستاره فردا شناخته شد. فیلم «پس از عشق» وی در بخش هفته منتقدان جشنواره کن به نمایش درآمده و به جشنواره تلوراید و تورنتو و جشنواره فیلم لندن راه یافته است.

این مراسم که پس از برگزاری به صورت دیجیتال در سال پیش، امسال به صورت فیزیکی برگزار شد جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی را به عادل اختر بازیگر فیلم «علی و آوا» ساخته کلیو بارنارد داد. وینت رابینسون هم جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برای فیلم «نقطه جوش» ساخته فیلیپ بارانتینی دریافت کرد.

«نقطه جوش» ۳ جایزه دیگر هم برد که شامل بهترین گروه بازیگران، بهترین فیلمبرداری و بهترین صدابرداری بود.

این فیلم در کنار فیلم «بلفاست» ساخته کنت برانا با کسب ۱۱ نامزدی بیشترین شانس کسب جایزه را به خود اختصاص داده بودند اما «بلفاست» موفق به کسب هیچ‌یک از جوایزی که نامزد شده بود، نشد.

«فرار» نیز بهترین فیلم مستقل بین‌المللی خوانده شد. «اتاق شماره ۶»، «اولین گاو»، «مادر کوچک» و «دلپذیر» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

جوایز فیلم مستقل بریتانیا از سال ۱۹۹۸ اهدا می‌شود و در اولین سال برگزاری درام رمانتیک کن لوچ «نام من جو است» را به عنوان نخستین برنده خود برگزید.

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2149

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات