28 سرطان 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

به گزارش خبرگزاری فرهنگ به نقل از ورایتی، شبکه اجتماعی «تیک‎‌تاک» (TikTok) به شریک رسمی جشنواره فیلم کن تبدیل شد. مشارکت جدیدی که نوید ارتباط رویداد فرهنگی کن را به یک میلیارد کاربر پلتفرم دیجیتال «تیک تاک» در سراسر جهان می دهد.

جشنواره کن در حالی که چندین سال پیش سلفی روی فرش قرمزرا ممنوع اعلام کرده بود حالا به دنبال جلب نظر مخاطبان جهانی است و قرار است محتوای انحصاری از پشت صحنه جشنواره، صحنه های پر زرق و برق فرش قرمز فستیوال و همینطور مصاحبه با افراد در جشنواره را در اختیار کاربران «تیک تاک» قرار دهد.

طی این همکاری، بخشی با عنوان فیلم کوتاه «تیک تاک» با هشتگ (#TikTokShortFilm) نیز راه اندازی می شود که یک رقابت جهانی برای فیلم های کوتاه عمودی با مدت زمان بین ۳۰ ثانیه تا ۳ دقیقه است.

ریاست هیات داوران اولین دوره #TikTokShortFilm بر عهده کارگردان سرشناسی خواهد بود که نامش متعاقبا اعلام خواهد شد. سه جایزه نیز طی جشنواره در رویدادی با حضور تیری فرمو رییس جشنواره کن به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

اتحاد جشنواره کن و «تیک تاک» ممکن است بعید به نظر می رسید، اما منطقی است زیرا هر دوی آنها تلاش می کنند از سازندگان و خالقان اثر حمایت کنند و توجه بین المللی را به استعدادهای در حال ظهور جلب کنند. «تیک تاک» نیز مانند برند لوکس Kering، یکی از شرکای اصلی رسمی کن است که از جشنواره حمایت مالی خواهد کرد.

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2737

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات