30 ثور 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

بهترین های اولین دوره جشنواره عربستان معرفی شدند

به گزارش فرهنگ به نقل از ورایتی، لوان کاگاشویلی فیلمساز اهل گرجستان با فیلم «برایتون چهارم» (Brighton ۴th) جایزه بهترین فیلم اولین دوره جشنواره دریای سرخ کشور عربستان سعودی را دریافت کرد. جایزه بهترین فیلم مربوط به کشور عربستان را نیز فیلم «گسیختن» (Rupture) ساخته حمزه جَمجوم از آن خود کرد.

فیلم «برایتون چهارم» ساخته کاگاشویلی نماینده کشور گرجستان در جوایز اسکار سال ۲۰۲۲ نیز است.

در این دوره از جشنواره دریای سرخ، جایزه بهترین کارگردانی به حیدر رشید برای ساخت فیلم «اروپا» رسید. جایزه هیات داوران را نیز فیلم «جاده خاکی» ساخته پناه پناهی از ایران به دست آورد.

جوزپه تورناتوره کارگردان مشهور ایتالیایی فیلم «سینما پارادیزو» ریاست هیات داوران بخش مسابقه جشنواره دریای سرخ عربستان را برعهده داشت.

تورناتوره درباره فیلم های این دوره جشنواره دریای سرخ گفت: نامزدهای این دوره طیف باورنکردنی از استعدادها را در گستره ای از موضوعات متنوع و جذاب به نمایش گذاشتند. این جشنواره یک تجربه خارق‌العاده بود و ما تحت تاثیر فیلم‌های فستیوال قرار گرفتیم.

کارگردان ایتالیایی برنده جایزه اسکار تاکید کرد، کیفیت فیلم های نامزد شده، تصمیم گیری را برای هیات داوران بسیار سخت کرده بود.

  1. از فیلم «جاده خاکی»، امین جعفری فیلمبردار فیلم نیز یکی دیگر از برگزیدگان این فستیوال بود، جعفری توانست جایزه بهترین همکاری سینمایی را برای «جاده خاکی» از این دوره فستیوال دریافت کند.
لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات