بهترین های اولین دوره جشنواره عربستان معرفی شدند

311
بهترین های اولین دوره جشنواره عربستان معرفی شدند

بهترین های اولین دوره جشنواره عربستان معرفی شدند

به گزارش فرهنگ به نقل از ورایتی، لوان کاگاشویلی فیلمساز اهل گرجستان با فیلم «برایتون چهارم» (Brighton ۴th) جایزه بهترین فیلم اولین دوره جشنواره دریای سرخ کشور عربستان سعودی را دریافت کرد. جایزه بهترین فیلم مربوط به کشور عربستان را نیز فیلم «گسیختن» (Rupture) ساخته حمزه جَمجوم از آن خود کرد.

فیلم «برایتون چهارم» ساخته کاگاشویلی نماینده کشور گرجستان در جوایز اسکار سال ۲۰۲۲ نیز است.

در این دوره از جشنواره دریای سرخ، جایزه بهترین کارگردانی به حیدر رشید برای ساخت فیلم «اروپا» رسید. جایزه هیات داوران را نیز فیلم «جاده خاکی» ساخته پناه پناهی از ایران به دست آورد.

جوزپه تورناتوره کارگردان مشهور ایتالیایی فیلم «سینما پارادیزو» ریاست هیات داوران بخش مسابقه جشنواره دریای سرخ عربستان را برعهده داشت.

تورناتوره درباره فیلم های این دوره جشنواره دریای سرخ گفت: نامزدهای این دوره طیف باورنکردنی از استعدادها را در گستره ای از موضوعات متنوع و جذاب به نمایش گذاشتند. این جشنواره یک تجربه خارق‌العاده بود و ما تحت تاثیر فیلم‌های فستیوال قرار گرفتیم.

کارگردان ایتالیایی برنده جایزه اسکار تاکید کرد، کیفیت فیلم های نامزد شده، تصمیم گیری را برای هیات داوران بسیار سخت کرده بود.

  1. از فیلم «جاده خاکی»، امین جعفری فیلمبردار فیلم نیز یکی دیگر از برگزیدگان این فستیوال بود، جعفری توانست جایزه بهترین همکاری سینمایی را برای «جاده خاکی» از این دوره فستیوال دریافت کند.
ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

نوشتن نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید