4 جوزا 1403

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

جنگل‌ها به یکی از اصلی‌ترین لوکیشن‌ها در فیلم‌های ژانر ترسناک تبدیل شده‌اند که داستان برخی از بهترین آثار ژانر وحشت سینما، در آن‌ها رخ می‌دهد.
به گزارش اسکرین رنت، جنگل‌ها می‌توانند برای عده زیادی ترسناک باشند. هالیوود و ژانر وحشت نیز از این موضوع استفاده می‌کند و ترس و انزوا را در فیلم‌ها به نمایش می‌گذارد. تصور تنها بودن در جنگل و تصور به اینکه کسی شما را دنبال و یا چیزی شما را تهدید می‌کند، برای هر کسی می‌تواند ترسناک باشد. از وس کریون، کارگردان ژانر وحشت گرفته تا جیسون ورهیز که از شخصیت‌های قاتل‌های معروف در دنیای سینماست، از جنگل‌ها به عنوان مکانی برای انتخاب سوژه‌ها و قربانی‌های خود استفاده می‌کردند.
فیلم‌هایی مثل «جمعه سیزدهم» در سال ۱۹۸۰ و «کلبه‌ای در جنگل» در سال ۲۰۱۱، از ترس مخاطب از جنگل‌ها به طور موثر استفاده کرده‌اند و در نوع خود بهترین هستند. این‌جا بهترین موارد از این فیلم‌ها را می‌بینید.
دریاچه بهشت (۲۰۰۸)
IMG 20210429 WA0020
تیم بازیگری خوب باعث شده که این فیلم سینمایی با داستانی در مورد زوجی که به وسیله گروهی بچه جوان مورد آزار قرار می‌گیرند، عمیقا ترسناک شود. شرایط در این فیلم خیلی زود به یک کابوس از شکنجه و قتل تبدیل می‌شود. این فیلم اغلب با نقدهای مثبتی روبه‌رو شد و عده‌ای آن را با مهمترین فیلم‌های ژانر وحشت سینما مقایسه کردند.
سوزان (۱۹۸۱)

IMG 20210429 WA0022

یکی از فیلم‌های قدیمی در ژانر اسلش،ر فیلم «سوزان» است که به خاطر تیم بازیگری، سرعت روایت فیلم و همینطور گریم‌های خوب در جمع بهترین‌هاست. داستان در مورد یک قاتل در یک کمپ تابستانه است که قربانیان خود را با استفاده از یک شئ تیز به قتل می‌رساند. این فیلم از لوکیشن‌های بیرونی‌اش نهایت استفاده را برده و به طرفداران ژانر وحشت یک اثر سرگرم کننده و سراسر ترس را ارائه می‌کند.
آخرین خانه در سمت چپ (۱۹۷۲)

IMG 20210429 WA0026

این فیلم ترسناک کلاسیک ساخته وس کریون، در جمع یکی از موثرترین فیلم‌های ترسناک قرار دارد که حتی ممکن است آزار دهنده باشد. داستان در مورد دو دختری است که به وسیله گروهی ربوده می‌شوند و حالا والدین آن‌ها به دنبال انتقام جویی هستند. این فیلم در سینماها موفق بود؛ البته مخاطبان آن با خشونت زیادی روبرو شدند و اکرانش در چندین کشور به دلیل محتوایش ممنوع شد.
بن بست (۲۰۰۳)

IMG 20210429 WA0021

اعضای یک خانواده که می‌خواهند به یک گردهمایی برای مراسم سال نو بروند، باید از جاده‌ای که در وسط جنگل قرار دارد عبور کند، اما با زنی در لباس سفید و یک بچه بر می‌خورند. قبل از آن‌که آن‌ها بخواهند در خواست کمک کنند این زن ناپدید می‌شود و پس از این ماجرا، شب آن‌ها به شبی پر از اتفاقات ترسناک بی پایان تبدیل خواهد شد.
آیین (۲۰۱۷)

IMG 20210429 WA0027

داستان این فیلم در مورد گروهی از دوستان است که به یک ماجراجویی در ارتفاعات می‌روند، اما بعد از اتفاقاتی متوجه می‌شوند که به وسیله موجودی عجیب و غریب دنبال می‌شوند. «آیین» اولین فیلم بلند دیوید بروکنر بود که سابقه حضور در تعدادی از پروژه‌های ترسناک دیگر را نیز داشته است.
کلبه‌ای در جنگل (۲۰۱۱)

IMG 20210429 WA0025

«کلبه‌ای در جنگل» یک کمدی ترسناک است و به همان اندازه‌ای که برای ترساندن تلاش می‌کند برای لحظات خنده‌دار نیز تلاش کرده است. از بازیگران این فیلم می‌توان به کریستن کانلی، کریس همسورث و جسی ویلیامز اشاره کرد. داستان در مورد پنج دوست است که که برای استراحت به سفری در دل جنگل می‌روند و در کلبه‌ای ساکن می‌شوند، اما آن‌ها در می‌یابند که در کلبه اتفاقات عجیب و غریبی در حال وقوع است و سعی در کشف راز این کلبه می‌کنند.
او در شب می‌آید (۲۰۱۷)

IMG 20210429 WA0023

این فیلم برداشتی منحصر به فرد و دراماتیک از دنیای پسا آخرالزمانی است. داستان در مورد خانواده‌ای است که از اتفاقاتی که منجر به از بین رفتن تمدن و بشریت شده نجات پیدا کرده‌اند و به جنگل پتاه می‌برند، اما روزی یک خانواده دیگر را پیدا می‌کنند که به آن‌ها پناه آورده‌اند. ماجرای این دو خانوده به مرور دچار چالش و به داستانی پرخطر تبدیل می‌شود.
مرده شریر ۲ (۱۹۸۷)

IMG 20210429 WA0024

این فیلم که دنباله فیلم اصلی به کارگردانی سم ریمی بود، با اضافه کردن ویژگی‌های طنز بیشتر و از طرفی ترس و خلاقیت، نه تنها در ژانر وحشت بلکه با در نظر گرفتن همه ژانرها به یکی از تحسین شده‌ترین دنباله‌های تاریخ سینما تبدیل شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=1267

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات