9 حوت 1402

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

انیمیشن «افسون» شصتمین انیمیشن تاریخ کمپانی دیزنی، با اکران در سینماهای آمریکا در تعطیلات شکرگذاری موفق شد تا صدر گیشه را به خود اختصاص دهد.

این انیمیشن موزیکال که با بودجه ۱۲۰ میلیون دالری ساخته شده و از چهارشنبه اکرانش را در ۳۹۸۰ سالن سینما شروع کرد، در روز نخست ۷.۵ میلیون دالر فروخت و در نهایت با فروش ۴۰.۳ میلیون دالر در ۵ روز، اولین آخر هفته اکرانش را به پایان برد.

به این ترتیب به صدرنشینی «شکارچیان روح: افترلایف» خاتمه داده شد و این فیلم رده دوم فروش را با فروشی ۲۴.۵ میلیون دالر از آن خود کرد. هرچند نسبت به هفته فروش این فیلم کاهشی ۴۴ درصدی را تجربه کرد، اما بازهم فروشی قابل قبول را به نام خود ثبت کرد.

با اکران فیلم جدید ریدلی اسکات یعنی «خانه گوچی» این فیلم در جایگاه سوم جدول فروش قرار گرفت و این موقعیت را با فروش ۱۴.۲ میلیون دلاری از نمایش در ۳۴۷۷ سالن سینما کسب کرد. این فروش بهترین افتتاحیه برای یک فیلم درام در دوران کرونا را از آن خود کرد.

این فیلم که با بودجه ۷۵ میلیون دلاری ساخته شده با نمره «ب+» در سایت سینمااسکور از خریداران تکت و با امتیاز ۶۱% از منتقدان در سایت راتن تومیتوز روبه‌رو شده است.

«خانه گوچی» در بازار بین‌المللی نیز از نمایش در ۴۰ کشور ۱۲.۸ میلیون دالر کسب کرده است. در این میان سهم بریتانیا و ایرلند با فروش ۳.۴ میلیون دالری بیشتر از بقیه بوده است.

«ابدی‌ها» با فروش ۱۱.۴ میلیون دالر در فاصله چهارشنبه تا یکشنبه و «رزیدنت اویل» با فروش ۸.۸ میلیون دالر، فیلم‌های رده چهارم و پنجم گیشه‌های فروش در آمریکای شمالی بودند.

لینک کوتاه:​ https://farhangpress.af/?p=2114

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات