3 سرطان 1403

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

موسسه فرهنگی- هنری نمارسانه

موسسه فرهنگی – هنری نمارسانه، با هدف ترویج فرهنگ اصیل و بومی کشور، با داشتن نیروی انسانی متعهد و تجربه مناسب، تنها موسسه فرهنگی – هنری در افغانستان است که تلاش میکند فرهنگ جامعه را بارور ساخته و زیر ساخت های فرهنگی جامعه را تقویت کند. علاوه بر آن، این موسسه در طول ده‌سال فعالیت در افغانستان، با برگزاری نشست‌های علمی، ادبی، تولید فیلم‌های تلویزیونی، انتشار هفته‌نامه، سایت خبری، تولید نرم‌افزار و فروشگاه محصولات فرهنگی و سینما خانواده، از مراکز مهم و تأثیرگذار فرهنگی – هنری با رویکرد ارزشی در افغانستان به شمار می‌رود.

موسسه فرهنگی- هنری نمارسانه در بخش های مختلف تحت عناوین آتی فعالیت دارد:

نمافیلم

موسسه فرهنگی – هنری نمارسانه،‌ با بیش از ده سال تجربه در بخش تولیدات تلویزیونی، آثار متعددی در قالب‌های مستند، نمایشی، گفتگو، تبلیغات، میان‌برنامه، کلیپ و نمایش‌های عروسکی، با موضوعات اسلامی، ادبی، اجتماعی و فرهنگی تولید کرده است. این آثار از شبکه‌های تلویزیونی داخلی و خارجی منتشر شده است.

کتابخانه عمومی نما

کتابخانه عمومی نما، بیش از هشت هزار جلد کتاب  داشته و دارای مکانی مناسب برای مطالعه میباشد، به طور میانگین روزانه ۳۰ تفر از کتابخانه استفاده میکند. این بخش از  موسسه در ایام گوناگون به برگزاری نمایشگاه کتاب در کابل اقدام میکند.

تالار همایش ها و سینما خانواده

جنگ و بحران‌های سیاسی، فضاهای فرهنگی و هنری در کابل را نابود کرده است و خانواده‌ها، از مکانی برای تماشای آثار سینمایی سالم، محرومند. با توجه به این مسئله، موسسه فرهنگی – هنری نمارسانه، سالن تماشای فیلم و برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها را در اختیار شهروندان کابل قرار داده است. خانواده‌ها می‌توانند ایام فراغت را در این سالن بگذرانند و به تماشای فیلم‌های سینمایی، بپردازند.

برگزاری نشست ها و همایش های فرهنگی

موسسه فرهنگی – هنری نمارسانه، علاقه‌مند است با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، نشست‌ها و همایش‌ها و مسابقات فرهنگی و علمی را در جریان سال برگزار کند. گرامیداشت از مناسبت‌های ملی و مذهبی، راه‌اندازی گفتمان‌های فرهنگی و اجتماعی، برگزاری مسابقات علمی و دینی، با توجه به فضای مناسب و امکانات موجود، یکی از برنامه‌های موسسه فرهنگی – هنری نمارسانه است.

برگزاری دوره های آموزشی

آموزش و ارتقای ظرفیت، مهم‌ترین نیاز قشر جوان جامعه اسلامی افغانستان است. با توجه به تخریب زیربناهای آموزشی و فرسودگی روش‌ها و برنامه‌های آموزشی در افغانستان، موسسه فرهنگی – هنری نمارسانه، تلاش می‌کند که دوره‌های آموزشی مورد نیاز جامعه فرهنگی و هنری را برگزار کند.

خبرگزاری فرهنگ

خبرگزاری فرهنگ، نخستین خبرگزاری ویژه رویدادهای فرهنگی در افغانستان است و گفتگوها و مقالات فرهنگی، ادبی و هنری و اخبار رویدادهای فرهنگی را منتشر می‌کند.  روزانه صدها نفر از سایت این خبرگزاری بازدید می‌کنند. حفظ هویت و ارزش‌های ملی و اسلامی، از مهم‌ترین اهداف خبرگزاری فرهنگ است. خبرگزاری فرهنگ، با تاکید به ارزش‌های اسلامی، در عرصه تولید و انتشار اخبار، مقالات و گفتگوهای فرهنگی در افغانستان، تنها خبرگزاری ویژه رویدادهای فرهنگی و هنری است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]